RAC05-24SK
RECOM
AC-DC Power Supply - 5W - 24VDC - 85 to 264VAC Input - PCB Module - Thru Hole
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RAC0524SK
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    RECOM
  • Part No:
    RAC05-24SK
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    18
  • DC Input Voltage:
    N/A
  • Efficiency:
    84(Typ) %
  • AC Input Voltage:
    N/A
  • Family:
    RAC05-24SK
  • Input Frequency:
    47 to 63 Hz