R24P205S
RECOM
The R24P205S is an unregulated 2W DC/DC converter in a SIP7 package, providing a single 5V output from a 24V input with 6.4kVD ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tube Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The R24P205S is an unregulated 2W DC/DC converter in a SIP7 package, providing a single 5V output from a 24V input with 6.4kVDC isolation.