H10S-12.000-18-EXT-TR
Raltron/Showa
Crystal 12MHz 18pF FUND 90Ohm
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Crystal 12MHz 18pF FUND 90Ohm
Search Keywords: H10S1200018EXTTR
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Raltron/Showa
  • Part No:
    H10S-12.000-18-EXT-TR
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
    1
  • Type:
    Crystal
  • Supplier Package:
    N/A
  • Load Capacitance:
    18 pF
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Standard Frequency:
    12 MHz
  • Frequency Stability:
    N/A
  • Frequency Aging:
    ±2 ppm/Year