AS-16.000-18
Raltron/Showa
Crystal 16MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/S Thru-Hole T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: AS1600018
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Raltron/Showa
  • Part No:
    AS-16.000-18
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Standard Frequency:
    16 MHz
  • Load Capacitance:
    18 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±30 ppm
  • Supplier Package:
    HC-49/S
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C