AS-11.0592-18
Raltron/Showa
Crystal 11.0592MHz ±50ppm (Tol) ±100ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin HC-49/S Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: AS11059218
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Raltron/Showa
  • Part No:
    AS-11.0592-18
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Standard Frequency:
    11.0592 MHz
  • Load Capacitance:
    18 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±50 ppm
  • Supplier Package:
    HC-49/S
  • Operating Temperature:
    -20 to 70 °C