474K400RA6-FA
Quantic Paktron
Film Capacitor - 0.47 µF - ±10% Tolerance - 250VAC / 400VDC - 12 mOhms ESR - 0.591" (15.00mm) Lead Spacing - Radial Package - ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Film Capacitor - 0.47 µF - ±10% Tolerance - 250VAC / 400VDC - 12 mOhms ESR - 0.591" (15.00mm) Lead Spacing - Radial Package - PC Pins - Through Hole.