Q5-3X-2-01-QB48IN-5
Qualtek Electronics
Heat Shrink - 2 Wall - w/Adhsv - Polyolefin - 3:1 - Clr: Black - ID: 2" - L: 48" - 5/Pkg
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: Q53X201QB48IN5
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Qualtek Electronics
  • Part No:
    Q5-3X-2-01-QB48IN-5
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Type:
    Tubing
  • Body Material:
    Polyolefin
  • Shrink Wall Type:
    Dual
  • Styles:
    Straight
  • Shrink Ratio:
    3:1
  • Dielectric Strength:
    N/A
  • Color:
    Black
  • Operating Temperature:
    -45 to 125 °C
  • Inside Diameter After Shrinking:
    19 mm
  • Inside Diameter Before Shrinking:
    50 mm