- 716W-15/05
716W-15/05
Qualtek Electronics
Conn Power F 3 POS Solder ST Panel Mount 3 Terminal 1 Port
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
CARTON Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 716W1505
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Qualtek Electronics
Part No:716W-15/05
Unit of Measure:Per Each
RoHS:No
HTS:8536694030
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Type:Power
Body Orientation:Straight
Mounting:Panel Mount
Gender:F
Number of Contacts:3
Termination Method:Solder
Maximum Voltage Rating:250 VAC
Maximum Current Rating:15 A