PE-0603CD221GTT
Pulse Power
Inductor RF Chip Wirewound 0.22uH 2% 100MHz 25Q-Factor Ceramic 0.2A 1.9Ohm DCR 0603 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: PE0603CD221GTT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Pulse Power
  • Part No:
    PE-0603CD221GTT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
    2000
  • Inductance:
    0.22 uH
  • Type:
    RF Chip7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    27104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    0.2 A
  • Maximum DC Resistance:
    1.9 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C