PE-0603PFB121ST
Pulse Electronics
Description +
Search Keywords: PE0603PFB121ST
  • Supplier:
    Pulse Electronics
  • Part No:
    PE-0603PFB121ST
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Type:
    Multi-Layer High Current
  • Impedance:
    120 Ohm
  • Tolerance:
    25 %
  • Maximum DC Current:
    2 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.05 Ohm