- PE-0402CD6N2JTT
PE-0402CD6N2JTT
Pulse Electronics
INDUCTOR RF SMT 6.2NH 5% TIN NPB
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: PE0402CD6N2JTT
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Pulse Electronics
Part No:PE-0402CD6N2JTT
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504504000
COO:CN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
3000 -
Inductance:6.2 nH
Type:RF Chip
Impedance:N/A
Tolerance:5 %
Technology:Wirewound
Maximum DC Current:760 mA
Maximum DC Resistance:83 mOhm
Operating Temperature:-40 to 125 °C