PA4343.103NLT
Pulse Electronics
PA4343 SMT Molded Power Inductor Series, up to 55A, 6.5mm Max Height
Description +
Search Keywords: PA4343103NLT
  • Part No:
    PA4343.103NLT
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    207104%
  • Maximum DC Current:
    10 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0165 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C