PA4343.103ANLT
Pulse Electronics
High Current Molded Power Inductor - PA4343.XXXANLT Series Up to 42A
Description +
Search Keywords: PA4343103ANLT
  • Part No:
    PA4343.103ANLT
  • Inductance:
    10 uH
  • Tolerance:
    207104%
  • Maximum DC Current:
    13 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0158 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C