PA4342.561ANLT
Pulse Electronics
High Current Molded Power Inductor - PA4342.XXXANLT Series Up to 38A
Description +
Search Keywords: PA4342561ANLT
  • Part No:
    PA4342.561ANLT
    EAR99
    500
  • Inductance:
    0.56 uH
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    25 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.0018 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C