PA4342.223NLT
Pulse Electronics
PA4342 SMT Molded Power Inductor Series, up to 43A, 4.0mm Max Height
Description +
Search Keywords: PA4342223NLT
  • Part No:
    PA4342.223NLT
    EAR99
    500
  • Inductance:
    22 uH
  • Tolerance:
    207104%
  • Maximum DC Current:
    5 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.074 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C