PA4338.682NLT
Pulse Electronics
Shielded Drum Core - PA4338.XXXNLT Series, Up to 6.3A
Description +
Search Keywords: PA4338682NLT
  • Part No:
    PA4338.682NLT
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    6.8 uH
  • Type:
    Power7105
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Drum Core7103
  • Maximum DC Current:
    3.6 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.024(Typ) Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C