- PA4303.392NLT
PA4303.392NLT
Pulse Electronics
PA4303/PA4304 series SMT Shielded Drum Core Inductor, up to 8.5A
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: PA4303392NLT
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Pulse Electronics
Part No:PA4303.392NLT
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8504504000
COO:CN
ECCN:EAR99
Reel Pack:
750 -
Inductance:3.9 uH
Type:Power
Impedance:N/A
Tolerance:30 %
Technology:Drum Core
Maximum DC Current:5.1 A
Maximum DC Resistance:0.021 Ohm
Operating Temperature:-40 to 125 °C