RLR20C2002GRB14
Vishay
Metal Film Resistor - 20 kOhms ±2% - 0.5W - ±100ppm/°C - Failure Rate: 0.01%/1000Hrs - MIL-PRF-39017 - Axial Through Hole - Bu ...
Description +
Metal Film Resistor - 20 kOhms ±2% - 0.5W - ±100ppm/°C - Failure Rate: 0.01%/1000Hrs - MIL-PRF-39017 - Axial Through Hole - Bulk