RER50F52R3RC02
Vishay
Wirewound Resistor - Military - 52.3 Ohms - ±1% Tolerance - 20 W - ±20ppm/°C Temperature Coefficient - Solder Lugs Termination ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Wirewound Resistor - Military - 52.3 Ohms - ±1% Tolerance - 20 W - ±20ppm/°C Temperature Coefficient - Solder Lugs Termination - Chassis Mount.