- 1092QD5-12V
1092QD5-12V
VCC - Visual Communications Company
PMI RND .5" LED Green Semi-Dome 12V Tab
Description
Search Keywords: 1092QD512V
Part No:1092QD5-12V
Mounting:Panel
Dimension:31.88 x 16 mm
Type:Uni-Color
Maximum Forward Voltage per Color:12 V
Color:Green
Lens Dimensions:N/A
Intensity:12000 mcd
Viewing Angle:N/A
Maximum Forward Current:25 mA