- 1092C3-125VAC
1092C3-125VAC
VCC - Visual Communications Company
PMI RND .5" LED Amber Hi-Hat 125V Wire
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BAG Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 1092C3125VAC
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:VCC - Visual Communications Company
Part No:1092C3-125VAC
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8531809051
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Mounting:Panel
Dimension:37.14 x 16 mm
Type:Uni-Color
Maximum Forward Voltage per Color:125 V
Color:Amber
Peak Wavelength:N/A
Lens Shape Type:Circular
Lens Appearance:N/A
Lens Dimensions:N/A
Intensity:13000 mcd
Viewing Angle:N/A
Maximum Forward Current:25 mA