- STC10/25M
STC10/25M
Thomas & Betts
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Adaptaflex® Type STC Low Fire Hazard High Flexibility Conduit - Material Galvanized Steel Core W/Tinned Copper Overbraid - Color Grey - Conduit Size NC10 (US Trade 1/4") - Out Dia 12.0mm - In Dia 6.8mm - Static Bend Radius 25mm - Reel Length 25m - IP40