SSBGS25/25M
Thomas & Betts
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Adaptaflex® Type SSB Low Fire Hazard Conduit - Material Galvanized Steel Core - 316 Stainless Steel Overbraid - Nominal Conduit Size 25mm (US Trade 3/4") - Out Dia 26.0mm - In Dia 21.4mm - Static Bend Radius 55mm - Reel Length 25m - IP40