- SS25/500M
SS25/500M
Thomas & Betts
Adaptaflex® Type SS Inherent Low Fire Hazard Conduit - Material Type 316 Stainless Steel - Nominal Conduit Size 25mm (US Trade ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Adaptaflex® Type SS Inherent Low Fire Hazard Conduit - Material Type 316 Stainless Steel - Nominal Conduit Size 25mm (US Trade 3/4") - Out Dia 25.0mm - In Dia 21.4mm - Static Bend Radius 55mm - Reel Length 500m