- SPL12/10M
SPL12/10M
Thomas & Betts
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Adaptaflex® - Type SPL Liquid Tight Oil Resistant Covered Conduit - Material Galvanized Steel Core W/PVC Jacket - Color Black - Conduit Size NC12 (US Trade 5/16") - Out Dia 14.2mm - In Dia 10.0mm - Static Bend Radius 45mm - Reel Length 10m - IP66, IP67, IP68, IP69