SAMHURL20/100FT
Thomas & Betts
Adaptaflex® Type SAMHURL Anti-Microbial Liquid Tight Conduit - NC Size 20mm - US Trade Size 1/2" - Out Dia 21.1mm - In Dia 15. ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Adaptaflex® Type SAMHURL Anti-Microbial Liquid Tight Conduit - NC Size 20mm - US Trade Size 1/2" - Out Dia 21.1mm - In Dia 15.9mm - Bend Radius 80mm - Reel Length 100ft - Material Galvanised Steel Core - String Packed & Thermoplastic Jacket - Color White - IP40-IP69 Rating