- PKC28/25M
PKC28/25M
Thomas & Betts
Harnessflex PKC Standard Weight Conduit - High Specification - NC Size 28mm - NW Conduit Size 23 - Out Dia 30.0mm - In Dia 21. ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Harnessflex PKC Standard Weight Conduit - High Specification - NC Size 28mm - NW Conduit Size 23 - Out Dia 30.0mm - In Dia 21.7mm - Min. Bend Radius 65mm - Reel Length 25m - Material Polyketone - Super Low Fire Hazard - Color Black - IP40, IP67