PFCS54/BL/25M
Thomas & Betts
Adaptaflex® Type PFH Standard Weight Conduit - NC Size 54mm/NW Size 48 - Coarse Conduit Pitch - Out Dia 54.50mm - In Dia 46.40 ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Adaptaflex® Type PFH Standard Weight Conduit - NC Size 54mm/NW Size 48 - Coarse Conduit Pitch - Out Dia 54.50mm - In Dia 46.40mm - Min. Bend Radius 75mm - Reel Length 25m - Material Flame Retardant Polyamide/Nylon PA12 - Color Black