- GA50K6A1B
GA50K6A1B
TE Connectivity Sensor Solutions
DISCRETE 50K OHMS,+/-0.2C FROM 0C TO 70C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Description
Search Keywords: GA50K6A1B
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity Sensor Solutions
Part No:GA50K6A1B
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Wire/Cladding Connection:32 AWG (.2mm) Alloy 180 Tin Plated
Discrete NTC Package:Epoxy Radial Discrete
Discrete NTC Wire Length:76 mm
Temperature Accuracy:± .2 from 0 – 70 °C
Wire Connection:Open End
Discrete NTC Sensor Type:Epoxy Coated NTC Thermistor
Discrete NTC Ambient Temperature Range:-40 – 125 °C
Maximum Temperature:125 °C, 257 °F