Search Keywords: GA30K5A1IB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity Sensor Solutions
  • Part No:
    GA30K5A1IB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Maximum Temperature:
    125 °C, 257 °F
  • Temperature Accuracy:
    ± .2 from 0 – 70 °C
  • Wire/Cladding Connection:
    30 AWG Silver Plated Copper, White TFE Insulated .024" OD
  • Discrete NTC Sensor Type:
    Epoxy Coated NTC Thermistor
  • Discrete NTC Wire Length:
    76 mm
  • Discrete NTC Package:
    Epoxy Radial Discrete
  • Wire Connection:
    Open End
  • Discrete NTC Ambient Temperature Range:
    -40 – 125 °C