- GA10K4A1AM
GA10K4A1AM
TE Connectivity Sensor Solutions
DISCRETE 10K OHMS,+/-0.05C FROM 32 TO 44
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Description
Search Keywords: GA10K4A1AM
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity Sensor Solutions
Part No:GA10K4A1AM
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
500 -
Maximum Temperature:90 °C, 194 °F
Discrete NTC Ambient Temperature Range:-40 – 90 °C
Discrete NTC Package:Epoxy Radial Discrete
Discrete NTC Sensor Type:Epoxy Coated NTC Thermistor
Discrete NTC Wire Length:76 mm
Temperature Accuracy:± .05 from 32 – 44 °C
Wire Connection:Open End
Wire/Cladding Connection:32 AWG (.2mm) Alloy 180 Tin Plated