- GA100K6A1ID
GA100K6A1ID
TE Connectivity Sensor Solutions
DISCRETE 100K OHMS,+/-1.0C 0C TO 70C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Description
Search Keywords: GA100K6A1ID
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity Sensor Solutions
Part No:GA100K6A1ID
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533408070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Discrete NTC Package:Epoxy Radial Discrete
Discrete NTC Wire Length:76 mm
Wire/Cladding Connection:30 AWG Silver Plated Copper, White TFE Insulated .024" OD
Discrete NTC Ambient Temperature Range:-40 – 125 °C
Discrete NTC Sensor Type:Epoxy Coated NTC Thermistor
Maximum Temperature:125 °C, 257 °F
Wire Connection:Open End
Temperature Accuracy:± 1 from 0 – 70 °C