- 4525-DS3A015DP
4525-DS3A015DP
TE Connectivity Sensor Solutions
PRESS XDCR, ANALOG, PSI RANGE
Description
PRESS XDCR, ANALOG, PSI RANGE
Search Keywords: 4525DS3A015DP
Part No:4525-DS3A015DP
HTS:9026204000
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Output/Span:10 - 90% Vdc
Board Level Pressure Sensor Accuracy:±0.25% Span
Board Level Pressure Sensor Type:Analog Pressure Sensor Modules
Board Level Pressure Sensor Style:Differential
Operating Temperature Range:-25 – 105 °C, -13 – 221 °F
Board Level Pressure Sensor Supply Voltage:3.3 V
Pressure:15 psi
Dimensions:.49 x .39 in, 12.5 x 9.9 mm
Supply Current:3 mA