- 154N-300G-CT
154N-300G-CT
TE Connectivity Sensor Solutions
NISO,LP,GAGE,CBL/CONNECT/TUBE
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Description
NISO,LP,GAGE,CBL/CONNECT/TUBE
Search Keywords: 154N300GCT
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity Sensor Solutions
Part No:154N-300G-CT
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:9026204000
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
30 -
Operating Temperature Range:-40 – 125 °C, -40 – 257 °F
Pressure:300 psi
Supply Current:1.5 mA
Media Isolated Pressure Sensor Package:O-Ring Mount
Non-Linearity:± .1 %
Dimensions:Dia .746 x .54 in, Dia 18.97 x 13.8 mm
Output/Span:100mV