- CSI-SGFI-200-UFFR
CSI-SGFI-200-UFFR
TE Connectivity / Linx Technologies
SMA to U.FL/MHF1 200mm 1.13 OD
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Description
SMA to U.FL/MHF1 200mm 1.13 OD
Search Keywords: CSISGFI200UFFR
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Linx Technologies
Part No:CSI-SGFI-200-UFFR
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544200000
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Outside Cable Diameter:.044 in, 1.13 mm
Connector Type (End B):MHF1 Plug
Number of Connectorized Ends:2
Cable Color:Gray
Coax Cable Type:1.13 mm
Cable Assembly Length:.66 ft, .2 m
Operating Frequency:3 GHz
Operating Temperature Range:-40 – 90 °C, -40 – 194 °F
Cable Assembly Type:SMA Bulkhead to UMCC
Impedance:50 Ω
Center Contact Plating:Gold
Jacket Material:FEP
Connector Type (End A):SMA Jack
Wire Size:31 AWG