- CSI-SAFB-300-UFFR
CSI-SAFB-300-UFFR
TE Connectivity / Linx Technologies
SMA to U.FL/MHF1 300mm 1.13 OD
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Description
SMA to U.FL/MHF1 300mm 1.13 OD
Search Keywords: CSISAFB300UFFR
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Linx Technologies
Part No:CSI-SAFB-300-UFFR
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8544200000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Center Contact Plating:Gold
Coax Cable Type:1.13 mm
Dielectric Material:FEP
Wire Size:31 AWG
Operating Frequency:3 GHz
Connector Type (End B):MHF1 Plug
Impedance:50 Ω
Jacket Material:FEP
Cable Assembly Type:SMA Bulkhead to UMCC
Outside Cable Diameter:.044 in, 1.13 mm
Number of Connectorized Ends:2
Cable Assembly Length:.98 ft, .3 m
Shielded:Yes
Connector Type (End A):SMA Jack
Operating Temperature Range:-40 – 90 °C, -40 – 194 °F