- ANT-916-USP
ANT-916-USP
TE Connectivity / Linx Technologies
Antenna uSP PCB RPC 916MHz SMT
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Tube Packaging
Description
Antenna uSP PCB RPC 916MHz SMT
Search Keywords: ANT916USP
Part No:ANT-916-USP
HTS:8517710000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Mounting Type:Surface Mount
Product Length:.5 in, 12.7 mm
Product Weight:.34 g, .01199 oz
Antenna Type:PCB
Frequency Band:915 MHz
Product Width:.36 in, 9.14 mm
Mounting Location:Internal/Embedded
Product Height:.1 in, 2.62 mm
VSWR (Max):<2.1:1
Impedance:50 Ω