- ANT-916-PW-RA
ANT-916-PW-RA
TE Connectivity / Linx Technologies
Antenna 1/4 Wave Swivel 916MHz Screw #6
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Description
Search Keywords: ANT916PWRA
Part No:ANT-916-PW-RA
HTS:8517710000
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Wireless Application:LoRaWAN , LPWAN , Wi-Fi
Band Type:Single Band
Product Width:.28 in, 7 mm
Impedance:50 Ω
Polarization:Linear
VSWR (Max):<1.9:1
Product Length:3.9 in, 99 mm
Mounting Location:External
Antenna Style:Whip
Port Configuration:Single Port
Product Weight:12.69 g, .44761 oz
Product Height:0 in, 0 mm
Mounting Type:Panel
Gain (Max):0 dB
Frequency Band:915 MHz