- ANT-916-PML
ANT-916-PML
TE Connectivity / Linx Technologies
Antenna Whip Swivel 916MHz RG178
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Description
Search Keywords: ANT916PML
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Linx Technologies
Part No:ANT-916-PML
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8517710000
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Product Width:.48 in, 12.1 mm
Port Configuration:Single Port
Product Length:5.92 in, 150.3 mm
Frequency Band:915 MHz
Impedance:50 Ω
Mounting Location:External
Mounting Type:Panel
Product Weight:15.23 g, .53721 oz
Wireless Application:LoRaWAN , LPWAN , Wi-Fi
Band Type:Single Band
Product Height:0 in, 0 mm