- ANT-418-CW-RH
ANT-418-CW-RH
TE Connectivity / Linx Technologies
Antenna 1/4 Wave Short 418MHz RPS
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Description
Search Keywords: ANT418CWRH
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Linx Technologies
Part No:ANT-418-CW-RH
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8517710000
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Frequency Band:418 MHz
Mounting Type:Connector
VSWR (Max):<1.9:1
Port Configuration:Single Port
Wireless Application:Cat-M/NB-IoT , Cellular
Polarization:Linear
Band Type:Single Band
Impedance:50 Ω
Product Length:2.01 in, 51 mm
Product Height:0 in, 0 mm
Product Width:.33 in, 8.5 mm