Search Keywords: 180FCD10B
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Corcom Brand
  • Part No:
    180FCD10B
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    RO
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Maximum Voltage Rating:
    480 VAC
  • Maximum Current Rating:
    180 A
  • Operating Frequency:
    50,60 Hz
  • Operating Temperature:
    -10 to 40 °C
  • Dimension:
    168 x 399 x 141 mm