Search Keywords: 12FCD10B
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Corcom Brand
  • Part No:
    12FCD10B
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    2
  • Mounting:
    Flange Mount
  • Maximum Voltage Rating:
    480 VAC
  • Maximum Current Rating:
    12 A
  • Operating Frequency:
    50,60 Hz
  • Operating Temperature:
    -10 to 40 °C
  • Dimension:
    140 x 177 x 65 mm
Tools/3D Models +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 1
Can Ship immediately Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 2