- 6STR-28-008
6STR-28-008
TE Connectivity / Buchanan Brand
Conn Barrier Strip 28 POS 9.52mm Solder Turret RA Thru-Hole 25A/Contact
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Search Keywords: 6STR28008
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Buchanan Brand
Part No:6STR-28-008
Alias/AKA:2-1546242-8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Type:Barrier Strip
Mounting:Through Hole
Gender:N/A
Termination Method:Solder
Pitch:9.52 mm
Number of Circuits:28
Maximum Voltage Rating:600 V