- 6PCV-24-008
6PCV-24-008
TE Connectivity / Buchanan Brand
Conn Barrier Strip 24 POS 9.52mm Solder ST Thru-Hole 25A Package
Description
Search Keywords: 6PCV24008
Part No:6PCV-24-008
Alias/AKA:1546686-8
HTS:8536694040
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
35 -
Termination Method:Solder
Pitch:9.52 mm
Number of Circuits:24
Maximum Voltage Rating:300 V
Maximum Current Rating:25 A