- 6PCV-23-006
6PCV-23-006
TE Connectivity / Buchanan Brand
Conn Barrier Strip 23 POS 9.53mm Solder ST Thru-Hole 25A Package
Description
Product Highlights:
- Barrier Strip
- Barrier Style = Single Row, Tri-Barrier
- Block Style = Open Bottom with Standoffs
- 9.53 mm Centerline
- Vertical Mount Angle
Search Keywords: 6PCV23006
Part No:6PCV-23-006
HTS:8536694040
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
40 -
Termination Method:Solder
Pitch:9.53 mm