- 4PCV-25-006
4PCV-25-006
TE Connectivity / Buchanan Brand
Conn Barrier Strip 25 POS 8.26mm Solder ST Thru-Hole 20A/Contact Package
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Description
Product Highlights:
- Barrier Strip
- Tri-Barrier Block Series
- Base Style = Raised
- 8.26 mm Centerline
- Number of Levels = Single
Search Keywords: 4PCV25006
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Buchanan Brand
Part No:4PCV-25-006
Alias/AKA:1-1546158-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536694040
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
70 -
Type:Barrier Strip
Mounting:Through Hole
Gender:N/A
Termination Method:Solder
Pitch:8.26 mm
Number of Circuits:25
Maximum Voltage Rating:150 V