- 4PCV-18-006
4PCV-18-006
TE Connectivity / Buchanan Brand
Conn Barrier Strip 18 POS 8.26mm Solder ST Thru-Hole 20A/Contact Package
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Barrier Strip
- Tri-Barrier Block Series
- Base Style = Raised
- 8.26 mm Centerline
- Number of Levels = Single
Search Keywords: 4PCV18006
Part No:4PCV-18-006
Alias/AKA:2-1437649-9
HTS:8536694040
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
90 -
Termination Method:Solder
Pitch:8.26 mm