- 4PCV-12-006
4PCV-12-006
TE Connectivity / Buchanan Brand
Conn Barrier Strip 12 POS 8.26mm Solder ST Thru-Hole 20A/Contact Package
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Barrier Strip
- Tri-Barrier Block Series
- Base Style = Raised
- 8.26 mm Centerline
- Number of Levels = Single
Search Keywords: 4PCV12006
Part No:4PCV-12-006
Alias/AKA:1-1437649-5
HTS:8536694040
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
140 -
Termination Method:Solder
Pitch:8.26 mm
Number of Circuits:12
Maximum Voltage Rating:150 V