- 4PCV-11-008
4PCV-11-008
TE Connectivity / Buchanan Brand
Conn Barrier Strip 11 POS 8.26mm Solder ST Thru-Hole 20A/Contact Package
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Barrier Strip
- Barrier Style = Single Row, Tri-Barrier
- Block Style = Open Bottom with Standoffs
- 8.26 mm Centerline
- Vertical Mount Angle
Search Keywords: 4PCV11008
Part No:4PCV-11-008
Alias/AKA:1546158-3
HTS:8536694040
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
120 -
Termination Method:Solder
Pitch:8.26 mm
Number of Circuits:11
Maximum Voltage Rating:300 V