ZPSA40-28
TDK-Lambda
The ZPSA40-28 is a 40W open-frame AC-DC power supply that provides a single regulated 28V output.
Description +
Search Keywords: ZPSA4028
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK-Lambda
  • Part No:
    ZPSA40-28
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    101.6 x 50.8 x 27.1(Max) mm
  • DC Input Voltage:
    120 to 370 V
  • AC Input Voltage:
    90 to 264 V